Rozwiązanie problemu biurek o niedopasowanych rozmiarach – poznajcie biurka regulowane

biurka regulowaneW dzisiejszych czasach wiele osób pracuje na siedząco. Wiele godzin przed biurkiem każdego dnia skutkuje problemami zdrowotnymi. Czy jest możliwe pracowanie w pozycji siedzącej i zachowanie dobrego zdrowia? Wydaje się, że można to osiągnąć, jeśli posiada się dobrze przygotowane stanowisko pracy.

Dobre biurka to podstawa

Nie ma wątpliwości, że podstawą każdego stanowiska pracy jest dobre biurko. Ma być ono przede wszystkim odpowiednio wysokie. Jednakże, nie powinno być również zbyt wysokie, wtedy także jest niewygodnie. Czy jest jednak możliwe znalezienie biurka o idealnej wysokości? Wydaje się, że raczej jest to nieosiągalne. Poza tym, w różnych sytuacjach potrzebne są odmienne wysokości. Rzecz w tym, że nieco inną pozycję przyjmuje się, kiedy pisze się piórem, a inną, gdy pracuje się akurat przy komputerze. Z tych właśnie powodów rośnie ostatnio popularność biurek z regulowaną wysokością.

Zapewne nie każdy słyszał o takich wynalazkach jak biurka z regulowaną wysokością. Nie są to jednak wcale jakieś szczególnie skomplikowane konstrukcje. Są to po prostu zwyczajne biurka, z zamontowanym mechanizmem, dzięki któremu możliwa jest regulacja wysokości. Przeważnie jest to mechanizm elektryczny. Tak jest w przypadku najbardziej znanego i najczęściej używanego biurka z regulowaną wysokością, czyli elevogrande.

Odpowiednia wysokość biurka

Ustawienie wysokości biurka jest proste. Mechanizm bowiem, jak już wcześniej wspomniano, nie jest skomplikowany. Większym problemem jest natomiast wybranie najbardziej odpowiedniej dla siebie wysokości. Wydaje się, że najlepiej po prostu spróbować pracy przy biurku ustawionym na różnych wysokościach. Zaletą biurka z regulowaną wysokością elevogrande jest możliwość zmiany wysokości nawet o 1 centymetr. Można więc dokonywać nawet niewielkich poprawek kiedy tylko się zechce.

Warta uwagi jest na pewno również funkcja, dzięki której użytkownik biurka ma możliwość, aby zapisać pewne określone przez siebie wysokości. Dzięki temu, w konkretnych sytuacjach wystarczy wybranie konkretnej wysokości, aby biurko automatycznie się na niej ustawiło. Nie ma natomiast potrzeby samodzielnego podnoszenia czy też opuszczania blatu

Elevogrande w biurze

Niewątpliwie, najczęściej biurka z regulowaną wysokością spotyka się w różnego rodzaju biurach. Pracodawcy bowiem zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie wygody pracownikom. Kiedy pracownik musi wykonywać swoje obowiązki przy kompletnie niedopasowanym do jego potrzeb biurku jest zdecydowanie mniej wydajny. Poza tym, zniechęca się on do pracy i często prędzej czy później z niej rezygnuje z powodu problemów zdrowotnych. Również ludzie, którzy prowadzą jednoosobową działalność i urządzają sobie biuro we własnym domu coraz częściej wybierają elevogrande.

Biurka z regulowaną wysokością w domu

Elevo swoją ofertę biurek z regulowaną wysokością kieruje przede wszystkim do firm prowadzących biura. Jednakże, okazuje się, że również w zwykłych domach, w których nie ma żadnych biur, elevogrande może się bardzo przydać. Rzecz w tym, że kupując jedno biurko regulowane można zaoszczędzić dzięki braku konieczności dokupywania dodatkowego biurka. np. dla dziecka. Rzecz w tym, że bez problemu wszyscy mogą korzystać z jednego biurka, które staje się biurkiem rodzinnym. W przypadku tradycyjnych biurek nie jest możliwe, aby uczeń szkoły podstawowej korzystał z tego samego biurka co jego starszy brat, czy też rodzice. Niskie biurko dla małego dziecka nie byłoby natomiast odpowiednie dla starszego, ani dla rodzica.

źródło:https://notatek.pl/wygodne-stanowisko-pracy-opracowanie