Na czym siedzieć w biurze? – eksperci z Katowic wskazują alternatywy dla tradycyjnych krzeseł

krzesla-biurowe-meble

Ogromna ilość współczesnych pracowników pracuje w biurze, przed komputerem, w pozycji siedzącej. Aktywność zawodowa zajmuje im przynajmniej czterdzieści godzin tygodniowo (często nawet znacznie więcej). Na negatywne konsekwencje zdrowotne takiego trybu życia nie trzeba długo czekać. Coraz więcej pracodawców szuka alternatywy dla tradycyjnych krzeseł czy foteli biurowych. Wiedzą oni, że tego typu ergonomiczne meble biurowe są w stanie zredukować ryzyko uszkodzenia kręgosłupa, a także wielu innych chorób, na które narażony jest pracownik biurowy.

Siedząca praca przed komputerem jest groźna dla naszego zdrowia – przekonuje specjalista z salonu mebli biurowych z Katowic

Praca biurowa jest powszechnie uważana za lekką. Pomimo tego długotrwałe siedzenie przed komputerem nie jest dobre dla naszego zdrowia. Ryzykujemy uszkodzeniem kręgosłupa, chorobami zwyrodnieniowymi stawów, cukrzycą typu II, nadciśnieniem, chorobami serca i całego układu krążenia. Efekty uboczne takiego stylu życia zazwyczaj pojawiają się bardzo szybko. Ryzyko skutków ubocznych siedzącej pracy przed komputerem można jednak zredukować poprzez wybór odpowiednich mebli biurowych.

Niezastąpione meble biurowe: ergonomiczne krzesła i fotele

Chcąc zminimalizować szkodliwe skutki pracy w pozycji siedzącej, możemy zainwestować w dobrej jakości fotel lub ergonomiczne krzesło biurowe. Charakteryzują się one unikalnym kształtem i są dostosowane do potrzeb osób, które spędzają przed komputerem kilku, a niekiedy nawet kilkunastu godzin. Dobre krzesło biurowe powinno dopasować się do cech anatomicznych różnych użytkowników (co jest szczególnie ważne w biurze, gdzie będą z nich korzystać wszyscy pracownicy). Przy wyborze takiego krzesła dobrze jest wziąć pod uwagę możliwość regulacji wysokości, regulację podłokietników, czy choćby blokadę kółeczek. Dobry fotel powinien dawać funkcję odchylenia pleców, a także możliwość zapisania ulubionych ustawień.

Przed zakupem tego typu mebli biurowych warto jest zastanowić się z jakich materiałów powinny być one wykonane. Dobrze wyposażony salon w Katowicach ma w swojej ofercie krzesła wykonane ze skóry naturalnej, sztucznej, a także wysokogatunkowych i bardzo trwałych tkanin. W przypadku długotrwałej pracy dobrze sprawdzają się modele z przewiewnymi oparciami wykonanymi z siatki. Są one polecane również w pomieszczeniach nieposiadających klimatyzacji, gdzie ryzyko przegrzania jest duże.

Krzesła siodłowe, czyli nowy trend wśród mebli biurowych

Krzesła siodłowe to meble biurowe, które powszechnie uważane za zdrowszą alternatywę dla klasycznych foteli. Dostępne są one w różnych wersjach – z oparciem i bez, a także z dzielonym siedziskiem. Na tego rodzaju krześle siedzi się znacznie wyżej niż na tradycyjnym fotelu. Największe zalety krzeseł siodłowych to wymuszenie prawidłowej pozycji ciała, poprawa krążenia, a także zmniejszenie napięcia w nogach i barkach. Posiadają one funkcję regulacji wysokości i kąta nachylenia, dzięki czemu łatwo dostosować je do indywidualnych potrzeb.

Piłka zamiast krzesła – to nie żart, a sekret efektywnej pracy

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych mebli biurowych są siedziska z wbudowaną piłką pilatesu. Siedzenie na nich nie jest tak łatwe jak w przypadku tradycyjnych krzeseł i foteli. Kiedy siedzimy na piłce, nasze ciała cały czas balansują, a my musimy się starać, żeby utrzymać równowagę. Taka pozorna niewygoda w dłuższej perspektywie czasu zapewnia same korzyści, w postaci wzmocnienia mięśni i poprawy krążenia.

Do tego typu siedzisk dołączona jest pompka, która umożliwia regulację ciśnienia (należy pamiętać, że siedzisko nie może być zbyt twarde). Kolorowe piłki pojawiły się już w biurach w Katowicach i innych większych miastach. Według pracowników zdają egzamin.

Wybór wysokiej jakości mebli biurowych to podstawa

Przy zakupie siedzisk należy pamiętać, żeby były one wykonane z najwyższej jakości materiałów. Siedzisko należy do tych elementów umeblowania biurowego, na którym nie warto oszczędzać. Czynnikiem, który należy brać pod uwagę podczas zakupów jest gwarancja producenta. Zazwyczaj im jest ona dłuższa, tym wyższa jest jakość produktu. Będzie on prawdopodobnie droższy, jednak bezawaryjny i w dłuższej perspektywie czasu zapewni pracodawcy oszczędności. Dobre salony mebli biurowych, między innymi salon w Katowicach współpracują jedynie z najlepszymi, sprawdzonymi producentami, dla których jakość jest priorytetem.

Nowoczesne siedziska biurowe to niewątpliwie odmiana dla wystroju wielu biur, jednak charakteryzują się one wysokimi walorami estetycznymi, dlatego wkomponowanie ich w przestrzeń biurową nie powinno sprawić nam większych problemów.

Gdzie szukać foteli biurowych w Katowicach?

W Katowicach bez problemu znajdziemy wysokiej jakości, nowoczesne siedziska, które poprawią jakość pracy w naszym biurze. Mamy do wyboru kilka znakomicie wyposażonych salonów foteli biurowych, które prowadzą również sprzedaż internetową . Poszukiwania warto więc zacząć w sieci.

Dodaj komentarz